Saç protezi

Merhabalar,

Protez saç için size biraz tavsiyelerde bulunayım.

Ben saçlarımdan yana çok sıkıntılar çektim.

Ve bundan 5 sene önce İstanbul da Şişli de Türkiyenin bence en güvenilir bir firmasında saç protezi yaptırdım. İlk dört ay benim için zor bir zamandı, çünkü uygulamalı konu ile ilgili birşey bilmediğiniz için aceleci davranıp acaba saç protezini çıkarsam mı diye düşünüyorsunuz. Lütfen gerçekten eğer saçlarınıza özlem duymuşsanız öncelikle acele etmeyin, sadece 3-4 ay sabredin, ve saç protezi nasıl kullanılır öğrendikten sonra artık saç protezini kafanızda taşımak sizin için zor olmayacak.
Çünkü saç protezi taşımak inanın o kadar zor değil, bence bu sistemin çağdaşlığına leke sürmek isteyen bazı kişiler bu sistemi kullanıp saçsızlık duygusunu terk edip insanların kendilerini iyi hissetmelerini de görmezlikten geliyorlar.

Sadece ticaret yüzünden saçma sapan yöntemleri insanlara tavsiye ederek ve uygulayarak zamanını ve parasını çalıyorlar.

Ben neler mi denemedim daha önce,

1-     saç ekimi yaptırdım,

2-     Yılan yağı kullandım,

3-     Alternatif tıp denilen bitkisel tedavi uygulattım,

4-     saç bakımına gittim,

5-     eczanelerden sözde saç çıkaran ilaçlar aldım. Bu kadar deneyime gerek yok desem bile, eğer gerçekten saçlı olmak hayali sizi heyecanlandırıyorsa benim samimiyetime inanmasanız bile bunlardan birini veya bir kaçını deneyip, mutlaka bu yeni çağın mükemmel ürünü olan saç protezine bir gün mutlaka karar vereceksiniz. Yanlız yeter ki doğru düzgün bir firmada karar kılın, bu saç protezini sevmeniz için çok önemli…

Gerçekten şuna inanın, bu işi iyi bilen bir firma ki benim gittiğim firma öyle( bu sitede firma ismi vermek yasak olduğundan yazamıyorum, aslında yazıp onlara katkıda bulunmayı çok isterdim)Benim tercih ettiğim firma Saç protezi kullanma ve saçsızlık psikolojisi uzmanı….

Güzel saçlar hayalimi gerçeğe dönüştüren kaliteli çalışan bu özverili arkadaşlarımız gerçekten PROTEZ SAÇ sisteminin profesörü olarak zihnime kazınmış bulunmaktadır.

Herkese sevgi ve selamlarımla.

arzu.cankurtaran@hotmail.com

Orhan Babaoğlu October 24th, 2008 at 12:30

Engin kardeşim hay Allah senden razı olsun,

Bak gördünmü bir tane Allahın kulu saç ekimciler seninle iddaya girebilmişlermi,
bunların allahtan korkuları yok.Bu saç ekimi yaptıranlar var ya vallahi herkes rezil olurum korkusunna bu saç ekimi yapan firmaları mahkemeye veremiyorlar.

Birde unutmayın ya kardeşlerim Allah aşkına şu saç protezi yaptıran kardeşler ne olur utanıp saç ekimi yaptırdım demeyin, söyleyin saç protezi yaptırdığınızı, insanları yanlış yönlendirmeyin ne olur,


Bi arkadaş saç protezi yaptırmış bende sordum bana saç ekimi yaptırdım dedi .. az kaldı saç ekim yaptıracaktım meğer mahallede utanmış bize söyleyememiş peruk derler diye, biz salakmıyız peruk mu protez mi görmüyormuyuz. Zaten protez saçın perukla ne alakası var.hiç belli olmuyorki valla ben dün gittim tasarım yaptırdım . yakında kellikten kurtulacağım.

Ya kardeşim bir daha mı geleceğiz dünyaya- herşeye para veriyoruz. kendimize gelincemi kaçacağız-senede bi defa cep telefonu alıyoruz – araba değiştiriyoruz-bilgisayar alıyoruz.

Bunamı paramız yok- zamanımız yok- yalanmı kardeşler- ben valla 28 yaşındayım 35 gibi gösteriyorum-kararlıyım gençleşeceğim

Not=(((birde şunu ekliyim bu site yetkilileri neden firma ismi yazmamıza kızıyorlar- ya kardeşim bırakın millet özgür davransın benim önceki yazımıda silmişler )))

Türkiye’nin en ünlü firmasında saçlarımı yaptırıyorum, ilk işim bizim eski futbolcu şimdiki trabzon sporlu serkan abiyede tavsiye edeceğim, he bu arada en büyük fener bunu herkes böyle bilsin, beni millet tanır kadıköyde ben Hasta Fenerli BABA ORHAN hastafenerliorhan@hotmail.com
cimbomlular kızmasın – saçsızlık başka birşey

Saç protezi hakkında sorular ve cevaplar…

Sevgili arkadaşlar!

Lütfen benim tüm samimiyetimle yazdığım bu çağrıma kulak veriniz.

Tüm yazdıklarım 1 sene içinde oluşan birikimlerimdir.

Bu sistemler ile ilgili kimsenin zarar görmesini istemediğim için bu yazılarıma devam etmeye karar verdim.

Kaç kişiye ulaşacağımı bilmiyorum ama, göreceğiz…..

Şimdi sıra geldi saç protezi diye adlandırılan saç yerleştirme sistemlerine, öncelikle sıralayacağım lütfen bence sonuna kadar okuyunuz.

Saç protezi ile ilk defa geçen sene tanıştım,

bir arkadaşım leventte saç protezi yaptırmıştı,

(burada firma ismi vermek yasak bu yüzden yazamayacağım)

Arkadaşımı bi gördüm gülesim geldi kafasına acaip bir protez yapılmış, her taraftan belli oluyordu fakat ben rencide etmedim, ama müsait bir zamanda ona uygun bir dille anlattım, o bana en iyi sistemin bu olduğunu söyledi fakat tabii ben buna inanmadım.

çünkü bu sistemin mutlaka daha profesyonel olanı olduğuna inanıyordum, bir kere saç kızıldı zaten en başta, ve ayrıca çok sık bir saçtı, neden dedim bu kadar sık yaptırdın bu saçı oda bana en doğalı böyle oluyor dediler dedi, neyse ben bu arkadaşımı görünce asla saç protezi yaptırmam dedim.

Çünkü benim de saç sorunum oldukça fazlalaşmaya başlamıştı,
kısa bir zaman sonra bizim bankada güvenlikçi bir arkadaş daha kısa bir süre önce kelken bi gördük çok güzel saçlara kavuşmuştu, sordum saçını nerede yaptırdın diye

işte o zaman bu işin daha profesyonel yapılabileceğini anladım, ve ben bu firma ile görüşmeye gittim , inanın ben zaten bir şey sormadım bile çünkü görüştüğüm kişi bana bu sistemin avantaj ve dezavantajlarını teker teker anlattı, ve bende şunları anladım,
saç protezi kullanmak için gerçekten saçsızlıktan bıkmak gerekmektedir.
ben saçsızlığımdan o kadar sıkıntılı değilim diyen kesinlikle saç protezi kullanmamalı,
– saç protezi kullanmak kesinlikle sağlık açısından sorun çıkarmaz, yeter ki normal derecede hijyenik olun. bu arada bazı arkadaşlar bana kızabilir

ama cimri olanlar ve tembel olanlar saç protezi sistemi yaptırmasınlar,
neden?
Çünkü= tembel insan günde 5-10 dakika bile saçının bakımı ve hijyeni için vakit ayırmaz.

Bu yüzden bu kişi boşuna saç protezi yaptırmasın,


Çünkü= Cimri insan ayda 50 ile 100 ytl arasında tüm bakım masraflarını karşılamak istemez, işte en ucuz nerede var en ucuz bant yok burada en ucuz şampuan burada diye interneti talan eder belkide ayda 20-30 ytl kar etmek için hem kendini yorar hemde sektörde kargaşa yaratır.

Bakım malzemelerini protez saç firmalarından alır bakımı evde yapar saçını evde boyar,

dışarıdan bakıldığında ise bu saçı gören kişiler saç protezi sistemlerinin belli olduğunu düşünür,

ama gerçek böyle değil ayda sadece kişisel görüntüsünü modernize edebilecek bir sisteme ayda en fazla 100 ytl masrafı var diye ev kadınları gibi kuaförde saçını boyatmayıp evde boyatıp kafasında 3 ayrı renk tonu ile cimrilikten dolaşıyorsa, e lütfen bu kadar cimri veya parasız bir kişi böyle modern ama gerçekten ucuz bir sistemi yaptırması bence çççooooook yanlış Günde sigara ve şans oyunlarına ödeme ayıran, dişlerine bakmayan, kılık kıyafetine özen göstermeyen bir adamın saç protezi ile ne işi olmalı????

Böyle arkadaşlarımıza para hırsı yüzünden detaylı olarak anlatmadan ve saçsızlık psikolojisinden asla anlamadan saç protezi satan frimaların haram yediklerine inanıyorum Bu arada ,saç protezi kullanmak için zengin olmak gerekmiyor,

Bazı saç ekimi sitelerinde saç protezinin fiyatları 2000-3000 eurodan başladığı yazıyor, böyle açıklamalar tamamen çok pahalı havası vermek için, şu anda 600 usd ye bile saç protezi yapan firmalar var ve bakım fiyatlarını da abartıyorlar.

Bu saç ekimi merkezleri 50 ytl den saç bakım fiyatlarını aylık 500 usd gibi gösteriyorlar  neden çünkü saç protezinde karar vermesinler diye.. Ben saç protezi sektöründen değilim belki aklınıza böyle bir şey gelebilir, sadece arkadaşımın kazıklandığını görünce inanın çok içerledim tam 16 senelik firmanın bir insanı bu hale getirebileceğini tahmin edemezdim.

Çok güzel bir saç yaptırmak istiyorsanız bana yazın, ben size yürekten yardımcı olurum, fakat lütfen gırgır geçenler bana boşuna yazmasınlar.

Sadece en kaliteli çalışan firmanın ismini vereceğim. bu kadar, bu sektörün en eskisi en iyi diye bir şey yok bunu böyle bilin. Yazıma devam edeceğim.
Saygılar

Engin  Kahramanlar September 14th, 2008 at 5:47 pm

Yazıma yine devam etmek istiyorum bu sefer  ki yorumum yılan yağı hakkında

Mantığımızı çalıştıralım hep beraber.

1990 lı yıllarda kan dolaşımını hızlandıran viagra çıktı ve tüm dünyada yayın yapıldı ve biz bu yayını duyduk ilk başta ülkemizde bulunmadı ama önce Avrupa kullandı sonra ülkemize geldi ve bir çok şikayeti olan hastalar bu ilacı kullanarak faydalanmaya çalıştılar.

Ama bir resmi yayın yapıldı, yani falanca ilaç çıkabilir denmedi, ilaç aslanlar gibi piyasaya çıktı ve herkes aldı. ama bilimsel bir açıklama idi. reklamı bile yapılmadı. zaten reklama da ihtiyacı olmadı

Yine 1990 lı yıllarda bu kez karşımıza hatırlarsanız Futbolcu Tanju çıktı televizyonda büyük buluş diye Tanjuyu bir sandelyeye oturttular ve dökülen saç bölgelerine spray le kafasındaki
açıklığı boyalı bir madde ile kapattılar, herkes ertesi günü eczanelere koştu, peki şimdi bu ürün nerede çünkü bu ürün sadece makyaj amacı ile çıkan bir üründü ve bugünün parasıyla 100 ytl den fazla fiyatı vardı, ama o ürün şu anda piyasada yok, yani bu reklam ve uygulama sadece ticari hedeften başka bir şey değildi, Şimdi size soruyorum ve bu sorunun cevabını siz verin gerçekten bu yılan yağı saç çıkarsa sizece bis şişesini kargo dahil 20 ytl ye internet ortamında satarlarmı?

Ya Allah aşkına bu yüzyılın derdi olan kellik 20 liralık bedelle internet ortamında satılır
mı?

Birinin aklına gelmiş ben nasıl para kazanırım diye böyle bir şey düşünmüş ve uygulamış — ambalajcıda şişe ve etiket  yaptırmış adınıda yılan yağı koymuş internet ortamında google a ilan vererek ün yapmaya başlamış, eee tabii derdi olan saç özlemi yaşayan vatandaşımız
milli piyango bileti çeker gibi ya benim kafamda saç çıkarsa diye bu tip ilacı almış,,, e sizde alın sorun değil nasıl olsa 20 ytl ama saç değil tüğ bile çıkarmaz bunlar tamamen kocakarı kehanetlerinden başka bir şey değil

saygılar
Engin Kahramanlar
enginkahramanlar86@hotmail.com

Engin
Kahramanlar
September 14th, 2008 at 5:49 pm

Herkese merhaba
benim adım Engin
BÜYÜK BİR İDDAYA GİRMEK İSTİYORUM
SAÇ EKİMİ YAPAN FİRMALARIN DİKKATİNE

Bu saç ekimi sektörü hakkında bazı yorumlarımı burada aktarmak istedim, bu açıklamalarım tamamen şahsi düşüncemdir,

saç ekimi sektörü hakkında analizim şu:acaba saç ekimi yapan firma sahipleri gerçekten kendileri böyle bir uygulamanın gerçekten saçsız bir insanı saçlarına kavuşturduğuna inanıyorlar mı?

saç nakli veya ekimi veya fue veya fut- fule- gluegulu- veya lazer veya ne hikmetse enseden bir 10 cm2 kadar alınan deri parçasını 1-3 saat içerisinde ince ince keserek( bu arada bu işi yapan bir aneztesi uzmanı yani bu işi gerçekten dr yapmıyor sadece duvarda asılı olan
bir doktora ait diploma sayesinde bir anestezi ekibi yapıyor) yani doktor akşam tahsilata bakacak sadece) tepe bölgesine ince ince kestikleri deri zerreciklerini boş olan
bölgeye sıvıyorlar.

Şimdi sizce 10 cm2 deri parçasında kaç tel kök saç olabilir, ben araştırdım 1 cm2 de en sağlam
saçı olanda 120 tel kök saç var, e bunlar doğuracak hali yok ya, açık olan bölge cm2
si 200-300 cm2
toplam takriben şöyle sağlam saçlı görüntü yakalamak

isteyen kişiye 30.000 tel kök saç lazım iken sizin kafanıza en fazla 1200 tel saç ekleniyor e bunlar çiftleşmiyorlar ki çoğalsınlar bu uygulamanın sonucunda 1200 tel kol altı kılı gibi

bir yoğunluk elde ediliyor, ama Hipokrat yemini eden doktor arkadaşlar 1500-2000-3000
Euro
için insanların enselerini keserek iz bırakarak sözde saç ekimi yapıp kıl katliamı yapıyorlar, bu yazımı okuyan bir saç ekimi doktoru ile iddiaya girebilirim tüm adres ve bilgilerimi vereceğim –söz veriyorum , benim saçsız bir arkadaşım var yaşı 29 onun saçlarına
ekim yapsın 5 ay da süre versinler noter huzurunda ve bir televizyon kanalına ( bir tv kanalına geçen hafta ben yazdım olumlu olarak bana dönüş yapıldı) bu haberi YAYINLATARAK 100.000 Euro iddiaya giriyorum.

benimle iddiaya giren bir saç ekimi yapan firmanın burada resmi olarak açık teklifini bekliyorum, teklif gelir gelmez, tüm söylediklerimi gerçekleştireceğim.

duyurulur, tüm insanlar bu işin gerçekte bir şişirme olduğunu görsünler , şimdi bana belki paranoya teşhisi de koyabilirler, benim bir tek amacım var, oda masum insanların
kellelerinin altı boş yere hem de dolu para vererek kesilmesin, bana hak verenler lütfen burada bana yazsınlar, (yazacaklarını sanmıyorum ama burada şansımı deniyorum, çünkü daha önce Ankara İzmir ve İstanbul da olmak üzere 5-6 ekim merkezine mail attım fakat cevap veren olmadı)

enginkahramanlar86@hotmail.com

196 Comments.

Leave a comment
 1. daha önceden yazdığım yorum kaldırılmıs umarım bu da kaldırılmaz.bırakın da insanlar sömürülmesin artık aylarını yıllarını benim gibi saçsızlık sorununu çozmek için harcamasınlar.saç ekimi faciyasında zaten herkez hem fikir su zamana kadar bir kişi görmedim memnun olan.dun en sonunda 1 hafta gecikmede olan protezim geldi.sonucu hayallerimden öteydi.2 ay ve gecen 1 haftayla beraber endişeli bekleyiş yuzumdeki tebessümle son buldu.bilmıorum daha iyi firmalar varmıdır yokmudur ben verdiğim paranın son kurusuna kadar helal edebiliyorum.firma ismi veremiyorum fakat yaptırıken iyi araştırın eminim doğru yerde karar verceksiniz.yeni ve eski halimi merak edenler bana ulaşabilirler.saçsızlıktan kurtulma yolunda çaba gösteren her bir arkadaşıma bol şans dilerim.umarım sizin de yüzünüz güler saygılarımla…tokkatli_60@hotmail.co m

 2. acil bilgi fiyatı bakım masrafı ve periodları , birde kısacık model olabiliyo mu ? mustafa sandalın saçı gibi ! fiyat ne ye göre değişiyo !

 3. jo@hotmail.com

  Biride şu firmanın adresini bana gönderse jodgin@hotmail.com

 4. xxxx denilen firma düpedüz dolandırıcı. ömür boyu garantili saç yaptırdım.
  sözde ömürboyu garanti diyorlar. 3000 dolara yakın para alıyorlar. yok efendim neymiş sadece gümrük parası vererek ömürboyu saç yaptırabilirmişiz diye kandırıyorlar. Çalınsada kaybolsada sadece 80-90 dolara gümrük parası vererek saçı yeniliyorlarmış. Tekrar sipariş vermek istediğimde bana 290 dolar fiyat çıkardılar. Sözde kalıp ve gümrük üretiymiş. Benden aldıkları fazla para üzerine eklenen saç parası imiş. Garantiden sadece saç karşılıyorlarmış. Zaten yeni saç fiyatı 200-300 dolar. nerde bunun garantisi. Düpedüz dolandırıcılar. Sakın xxxx denilen firmaya paranızı kaptırmayın. Hiçbir poteze xxxx dolardan fazla paravermeyin hepsi aynı. Yapıştırıcıyı bile 45 ytl ye satıyorlar. Oda kendileri dolduruyor. Tek kelime xxxx=DOLANDIRICI

 5. Sevgili arkadaşlar
  bende aranıza katıldım yaklaşık 2-3 aydır protez saç kullanıyorum. öyle anlatıldığı kadar zor bir iş değilmiş meğer.ya bu insanları anlamıyorum.bakımlı olmanın nesi kötü,saçımı yapan arkadaşlar sihirli ellere sahiptiler sanki.işlem bitince aynayı açtıklarında gözlerime inanamadım.ama sizde gençleşmek veya iyi görünmek isterseniz gerçekten iyi bir yerde saçlarınıza kavuşmanız gerekir.saçları protez olduğu belli olan çok kişiler gördüm.ben asla öyle bi saçı kullanamam.bana yapılan saç kalitesi kendi ana saçımla aynı.karar vermeden önce vakit ayırıp benim gibi iyice araştırın sorun yaşamayın.

 6. Memet Yıldız

  Merhaba arkadaşlar.Protez saç kullanımı hakkında uzun bir süre deneyimi olan birisi olarak, bazı arkadaşlarımın sorularına cevap vermek istiyorum.
  ben 31 yaşındayım ve yaklaşık 8 senedir protez kullanıyorum.Yaklaşık olarak ilk protezimi ” 2 adet yaptırmıştım.” 7 sene sorunsuz kullandım. xxxxxxx firmasında yaptırmıştım.Toplam 1200 usd para vermiştim 2 adet saç protezine.Çok profesiyonel çalışıyorlar.Bakımını saçın durumuna ve yıpranmasına göre ayarlıyorlar uzun süreli kullanımda ise sizin isteklerinizi dinliyorlar.
  Arkadaşların dediği gibi protez saç artık sizin bir parçanız oluyor, eğer bu şekilde yaklaşırsanız ilk sorununuzu geçmiş oluyorsunuz.Bakımı ilk zamanlarda zor gelebilir.Özellikle yaz aylarında kullanlan bantlarda akmalar olabilir.ayrıca jöle kullanırsanız muhakkak saçınızı hergün yıkamalısınız.uzun saç kullanmayınız bakımı çok daha zorlaştırır.tavsiye edilen yan ürünlerin hiçbirisini kullanmıyorum artık.sadece kafa tipinize uygun şampuanı bulmanız lazım.ben clear kullanıyorum.yıkamada şampuanı kesinlikle kafanıza dökmeyimiz.elinizde bol köpük yapıp onu masaj yapar gibi uygulaınız”ilk önce tamamiyle kafanızı ıslatınız.çok sıcak su kullanmayınız.”bantlar”için. saçını yavaş bir şekilde iyice kurulayınız.5 dk sonra sadece protek ürününüden az bir şekilde kafanıza sıkınız bu doğal saçı olanların da kullandığı saçı birbirine karışmadan taramak için heryerden bulabilceğiniz bir üründür.buraya kadar herşey doğal saçı olanlar yapılan işlemler.en fazla 2 ayda bir bakıma gidiniz.protezde ve kafa derinizde kaşıntı oluyorsa muhakkak yanlış bir ürün kullandığınızın belirtisidir.kafa deriniz ok yağlı ise bakım zamanını kısaltınız.Saçınıza fön çekerken ilk önce sıcaklık derecesi düşük olsun ki hem saçı yıpratmazsınız hemde rengi atmaz.sprey jöleden daha az saça ve kafa derisine zarar veridğini söyleyebiliri.ama mümkünse doğal kullanınız.hijyen açısından özellikle yaz aylarında.
  protez yaptırmak isteyen arkadaşlarımız için şunu söyelebilirim yıllık bakım masraflarını çok az dikkat ederek 500 ile 750 ytl arasında tutabilirler. buda normal kuaför yada berber masrafı ile neredeyse aynıdır.ilk zamanlar zorlansanızda sonradan size kattıkları ile buna kat kat değeceğini umuyorum.ben turizmciyim benim mesleğimde dış görünüş çok öenmlidir.kellik bir sorun değildir ama saçlarımla kendime olan güvenimin çok daha üst seviyede olduğunu söyleyebilirim.Psikolojik olarak insanların kafam yerine gözlerime bakması bile bu sistemi bulana Allah razı olsın dememe yeterli kılıyor.Ayrıca en büyük rahatlığıda kışın kafanız üşümüyor be kardeşim.saçınız yağmurda ıslanıyor ne güzel bir duygu anlatamam.TEKRAR söylemek istiyorum az zaman, biraz sabır ve doğru firma ile siz gerçekten çok şeyler katabileceğine inanmanız lazım…
  Saygılarımla
  eğer kafanıza takılan bişey varsa yazın mehmetyildz@hotmail.com

 7. Merhabalar,
  Protez saç için size biraz tavsiyelerde bulunayım.
  Ben saçlarımdan yana çok sıkıntılar çektim.
  Ve bundan 5 sene önce İstanbul da Şişli de Türkiyenin bence en güvenilir bir firmasında saç protezi yaptırdım.
  İlk dört ay benim için zor bir zamandı, çünkü uygulamalı konu ile ilgili birşey bilmediğiniz için aceleci davranıp acaba saç protezini çıkarsam mı diye düşünüyorsunuz.
  Lütfen gerçekten eğer saçlarınıza özlem duymuşsanız öncelikle acele etmeyin, sadece 3-4 ay sabredin, ve saç protezi nasıl kullanılır öğrendikten sonra artık saç protezini kafanızda taşımak sizin için zor olmayacak.
  Çünkü saç protezi taşımak inanın o kadar zor değil, bence bu sistemin çağdaşlığına leke sürmek isteyen bazı kişiler bu sistemi kullanıp saçsızlık duygusunu terk edip insanların kendilerini iyi hissetmelerini de görmezlikten geliyorlar,
  Sadece ticaret yüzünden saçma sapan yöntemleri insanlara tavsiye ederek ve uygulayarak zamanını ve parasını çalıyorlar,
  Ben neler mi denemedim daha önce,
  1- saç ekimi yaptırdım,
  2- Yılan yağı kullandım,
  3- Alternatif tıp denilen bitkisel tedavi uygulattım,
  3- saç bakımına gittim,
  4- eczanelerden sözde saç çıkaran ilaçlar aldım.

  Bu kadar deneyime gerek yok desem bile, eğer gerçekten saçlı olmak hayali sizi heyecanlandırıyorsa benim samimiyetime inanmasanız bile bunlardan birini veya bir kaçını deneyip, mutlaka bu yeni çağın mükemmel ürünü olan saç protezine bir gün mutlaka karar vereceksiniz.

  Yanlız yeter ki doğru düzgün bir firmada karar kılın, bu saç protezini sevmeniz için çok önemli…

  Gerçekten şuna inanın, bu işi iyi bilen bir firma ki benim gittiğim firma öyle( bu sitede firma ismi vermek yasak olduğundan yazamıyorum, aslında yazıp onlara katkıda bulunmayı çok isterdim)

  Benim tercih ettiğim firma Saç protezi kullanma ve saçsızlık psikolojisi uzmanı….

  Güzel saçlar hayalimi gerçeğe dönüştüren kaliteli çalışan bu özverili arkadaşlarımız gerçekten PROTEZ SAÇ sisteminin profesörü olarak zihnime kazınmış bulunmaktadır.

  Herkese sevgi ve selamlarımla.
  arzu.cankurtaran@hotmail.com

 8. arkadaşlar şişlide H.L diye bir firmaya yaptırdım görüntü olarak süper belli olmuyor. Ayrıca yıkama ve taramasıda basit. Ama erken dökülüp dükülmeyeceği veya başka bi sorunu varmı yokmu daha görmedim çünkü yaptıralı 3 gün oldu 2-3 ay sonra rahatlıkla yazarım msnden size yardımcı bile olurum o zaman.saçın yandaki saçlara uyumu renk uyumu genç dinamik canlı görünümüne diyecek pek bişeyim yok müthiş durumda. Ücret merak ediyosanız bakım falan filan kendiniz yaparsanız ayda 50 lira gider o da bant krem şampuan olur. Ama daha erken dediğim gibi bi süre sonra herkese yardımcı olucam birşeyleri tam anlayamadan görmeden yaşamadan sizi yanlış yönlendirmek istemem ama ben bu firmayla doğru yoldayım galiba çünkü saç yapıldıktan sonra yine güleryüz var ilgi var hadi yaptırdı nasılsa parayı aldık gitsin gibi bi düşünceleri yok bu konuda garanti
  Herkese SAYGILAR

 9. Bukadar yazı yazılıyor ,olumlu ve olumsuz yanları tartısılıyor ama sunu söylemeliyim protez insanın kaybettiği güveni yerine getiriyor. edindiğim tecrübe 1-protez öncelikle sıze ait olmalı ( bazen gümrüğe takılma, sahsi aceleniz yuzunden başkasına ait bir protezi size takabilirler) 2- kesimi doğru yapılmalı 3-kesimde ıstediğiniz uzunluktan 1-2 cm uzun kestirilmeli 4- ilk bakımları ne kadar kısa tutarsanız psikolojık acıdan rahatlamıs olursunuz( sokme işlemi kısa sureli bakımda zor olması toplum içinde kalkma yapmayacağını size ispatlar)5-piu deniliyor sanırım ama on tarafı bantlı sıstemi değil fileli sistemi tercih ediniz(bu sıstem sacınızı onden daha rahat taramanızı sağlar)6- En Önemlisi ise Firma doğru seçilmeli ve sonucunda kimsenin anlayamayacağı size ait olmayan fakat herkezin sizin saçınız olduğuna iinandığı hayalinizdeki görüntünüz. ben 2 tane yaptırdım ve teknolojıye bir kez daha hayran kaldım.Mustafa Bey e bir kez daha teşekkür ederim. ilgisi ve bilgisi sayesinde mutluyum.

 10. selam arkadaşlar;
  Saç protez hakkında ilginç güzel sözler okudum. günümüzde Türkiye nin birçok yerinde protez saç işini yapan firmalar var. Kesinlikle büyük küçük firma diye ayırım yapmayın! güzel bir araştırın, konuya hakim olun, çevrenizde protez saç yaptıran var mı? onlardan bilgi alın.Ondan sonra protez saç yaptırmak için ben ne kadar yeterliyim diye kendinize sorun kendinizi güzel bir tartın yaptırdıktan sonra pişmanlık hissetmeyin. Protez saç günümüzün insanları adına yapılan güzel bir estetik harikası diyebiliriz.Yalana aldatılmaya kandırılmaya izin vermeyin yapan varsauyaralım.
  saygılar sunarım.
  Seçkin Karaman
  seckinaman@hotmail.com

 11. Biraz önce televizyona bir saç ekimci çıktı, gülmekten kendimi alamadım, kafamızda toplam 1.800.000 adet saç kökü varmış, bunun 1.800 adet kadar kökü fue yöntemiyle kafamıza ekiyorlarmış,
  Yuh…………
  Kafamızda tropikal ormanlardan daha fazla kök varmış meğerse,
  Bir kaç bin euro için düştükleri duruma bak, ayıp yaaaaaaaaaa.
  İnanmayın kardeşler,
  ben saç ektirdim,
  Afedersiniz,
  Kol altı kılı kadar saç bil yok ektikleri yerde, hemde yeni yaptırdım,
  Bunlar engin beyin söylediği gibi kelle avcılar,
  Bunlara inanmayın,
  Saç protezi en iyi sistem.
  Hiç olmadı eski halime ne zaman istersem dönerim.
  Saç ekimi yaptırdığınızda geri dönüş yok bu izlerle yaşamaya mahkumsunuz.
  Bu saç ekimini gerçekleriyle engin kahramanlar abi yazmış, okuyun anlarsınız sizde mantıken,
  Hatta bana yazın bendse yardım ederim, saç protezi neymişl tam anlatırım, saç ekimi gerçeğini yaymaya çalışacağım.
  Saygılar,
  Devrim

 12. Selam!
  Arkadaşlar
  Total olarak 6 yıldır saç protezi sistemini kullanmaktayım.
  Dikkatle tüm yazılarınızı okudum. Bende çook sorunlar yaşadım saçsızlıkla ilgili lakin hepsini zor da olsa aştım. Saçın bana çok yakıştığına inanan biriyim. ve inanın asla bu sistemden vazgeçemeyeceğim. Çevremde bir iki arkadaşım da saç protezi yaptırdılar, onlarda kısmen memnunlar kısmen değiller. Bunun nedeni tamamen kişilerin kendi metanetleriyle ilgili olduğunu düşünüyorum, yani biraz tembellik var.

  İstanbul daki tüm saç merkezlerine gittim ve bu konuda benden daha tecrübeli bir kişi daha olabileceğini zannetmiyorum: bakımlar yaptırdım, yeni saçlar aldım.hepsinde ayrı ayrı sorunlar yaşadım. çoğu ilk başta 10 numara ilgileniyor, 2 bakımdan sonra bütün foyalarını anlıyorum. neredeyse bende bu işi kuracak kadar bilgi sahibi oldum, ama tabii bu işi yapmaya ihtiyacım yok Allah a şükür.
  Şu anda bir firmaya gidiyorum ve her konuda rahatım, bu firmayıda yeni keşfettim diyebilirim.
  Diğer firmalardan ayırdığım özellikleri burada sıralayım, ve size yardımcı olayım.

  1-Bakım süresi bu firmada çok iyi gerçek değerlerle yazıyorum sorunsuz toplam 1,5 ay,
  2- süper hijyenik bir yer. ( bu benim için çok önemli)
  3-yeni yaptırdığım saç protezlerim artık kolay kolay dökülmüyor. ama şunu bilin asla dökülmeyen saç protezi yoktur.
  4- bu firma gerçek anlamda bir sorun olduğunda, hemen samimiyetle yardımcı olabilen firma.
  5- bakım fiyatları 1,5 aylık olduğundan süper. daha önce 10 günde bir yaklaşık 60-70 ytl veriyordum, ama 1,5 ay için bakım fiyatı 60 ytl çok iyi bir fiyat.
  6- en azından bu firma bir aile firması bu çok güzel bir şey, bu firmada primcilik ve satış hedefi falan yok. zaten sahipleri gerçekten dost ve samimiler.
  Kimse için bu kadar yazı yazmadım şimdiye kadar:)) ama bu firma övgüleri hak ediyor.

  Hepinize ruh ve beden sağlığı diler saygılarımı sunarım.

  Deniz DERVİŞ

 13. Selam!
  Saçlarımı kaybettiğimde herşeyi denedim belkide piyasadaki tüm ilaçlrı.
  ancak anladımki dökülen saç geri gelmez.
  şu anda 6 yıldır saçprotezi kullanıyorum.gerçekten geç bile kalmışım. memnunum .
  devam.
  sizde geç kalmayın.
  kendimize özel birşeyler yapma zamanı..
  gözlerimizi açalım bu sistemden başkası
  yalannnnnnn.
  yakında yine yazacağım…………..
  saygılarımla

 14. Bir arkadasım demiski ayda en fazla 100 ytl vermek zor deil tmm güzel ama kullanılan malzemeyi biliyoruz isciligi biliyoruz sence adaletlimi alınan miktar cimrilikle bir alakası yok.Ben 4 senedir protez saç kullanıyorum ve cokta memnunum ve bakımıda senin cimri diye tabir ettigin insanlardan olup bakımı elimden geldigince ben yapıyorum ama senin dedigin gibide ben yapıyorum diye kimse anlamıyor,firmadaki sitilistim bile abi sen daha neden geliyorsun buraya harilka bakım yapıyorsun sacına diyor.Yani kimine 100 ytl az kimine de fazla gelir dostum o yüzden kendine güvenen ama gercekten protez sacı kullanmaya niyetli insanları yönlendirebiliriz burrada kendilerinin bakımını yapmasıyla ilgili.Orta halli vatandasım sacsızlıktan da cok bunaloma girdim sac protezi kullanmaktan da cok mutluyum ama cimri deilim sadece dar bütceyle görünümüme özen göstermeye calısıyorum ve bakımıda kendim yapıyorum.Sac protezi yaptırmak isteyen arkadaslar niyetiniz varsa cevrenizdeki insanların ne düsündügünü bir tarafa bırakın ve kesinlikle ise koyulun ve ben vesile olursamda ileride bir allah razı olsun dersin saygılar..

 15. Bir gün bu saç ekimciler, saç ekimi yapacak kimse bulamayacaklar.
  İnsanların kafalarını katleden bu kişileri, kuzey kutbundaki yavru fok balığı avcılarına benzetiyorum.
  Hani o şirin hayvanları katleden geri kafalı avcılara.

  Saç ekimi yapan bu kişilere doktor bile demek istemiyorum.
  Çünkü onlar bu işi kendi elleriyle yapmıyorlar.
  Bir kaç tane aneztesi uzmanını çalıştırıyorlar, hemde her zaman kadroda da değil eğer bir ekim işi çıkarsa çağırıyorlar, tıpkı bir hastanede çalışan sünnetçi gibi.
  Ne zaman iş çıkarsa geliyor ve yaptığı iş başına prim alıyor. yani kelle başı 100-200 tl alıyor.
  İnsanların canını yakmak bu kadar basit.
  Ya bizim insanlarımızdada kabahat var.
  Bir kere düşün be adam. saç ekimi saçsızlığa son verse bu tamamaen kelliğe çare olmaz mı?
  Kelliğe çare bulundu mu?
  Hayır.
  E o zaman saç ekimi kelliğe çare değil demek ki!
  Uyanın beyler bu adamlara para kaptırmayın.

 16. muhammed sümercan

  arkadaşlar saygılar bende 20 yaşında saçlarımı kaybettim şu an 22 yaşındayım saçlarımı yaptırmak istiyorum ne yapacam bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok memnun olurum msn adresim bizim_ev@hotmail.com

 17. Merhaba..
  Benim saçlarım 18 yaşından beri dramatik bir şekilde dökülüyordu hala da devam ediyor dökülmesi..17 yaşımdaki o eski resimlerime baktığımda çok gür (adeta bir kalpak gibi) olan saçlarıma bakmadan edemiyorum..Ama maalesef şuan çim kafaya döndüm..Çok iğrenç bir duygu inanaın çekmeyen bilemez..Benim sizden almak istediğim bilgiler şunlar lütfen ilgilenin inanın müteşekkir olurum..
  Ben maddi durumu çok iyi olan biri değilim..Ve yaşadığım yerde istanbul değil..Bakım,bant falan derken anladığım kadarıyla belli bir miktar gerekiyormuş..Yani ben böyle bir yola başvursam her ongün de bir istanbula mı gelmeliyim?? ve ne kadar para harcamalıyım aylık bir ortalama söyleyemezmisiniz??
  Şu kellikten inanın bıktım artık..MSN adresimi verdim bilen ve gerçekten maddiyatçı olmayan birisinden bilgi istiyorum..

 18. selam okan bey sizden allah razı olsun dediğiniz gibi askeri ücretle çalısan bir kişi ayda 100 tl veremez benimde fazla bir maas almıyorum o kadar parayı bende veremem bu sistemi yaptırmak istiyorum ama bakım masrafları o kadar abartılmıski bu yüzden vazgeçmiştim ama sizin sayenizde yaptırmaya karar verdim tesekkürler

 19. slmm herkeze arkadaslarr ben daha 24 yasındayım ama saclarım dokuldu sadece arka kısımları ve bana cokk sıkıntı verıyor bende bu konuyu arastırdım ama herkez bıey dıyor bu sıteyle gorusmeye gıtcem haftaya baklım ama sadece bıtane fırmaya gıttım oda sıslının oralarda o bana guzelk seyler anlattı ama ben pek ınanamadım bakalım yaptıan arkadaslar varsa bı yuzyuze gorusmek ısterım saygılar herkeze

 20. Bu yazının yayın hakkı sadece Microfix e aittir, Kopyalanması ve çoğaltılması, haber olarak yayınlanması Micorfix e aittir.

  Hairlife İnternational director u Mustafa Kemal bey yorumladı biz yazdık. Protez saç yaptıran kişileri yakından ilgilendiren bu konuyu dikkatle okumanızı tavsiye ederim. Microfix- Çağlar KURUDAL

  İşte Mustafa Beyin saç protezi uzmanlığı konusundaki yorumları

  Öncelikle Selam!

  Bu yazıyı okuyacak kişiler eğer sektörümüzden ise kesinlikle beğenmeyecekleri çok iyi biliyorum, ama doğrulardan asla vazgeçmediğim için bu röportajı yapmaya karar verdim.

  Microfix: Ülkemizde 17 senedir faaliyet gösteren Protez saç sektörü yara aldı mı?

  Mustafa Kemal: Tekstili bırakmış kişiden saç sorunları uzmanı olur mu veya iyi bir saç tasarımcısı, kimi daha önce fotoğraf makinesi satan biriydi, kimi gazetede çalışmış biri, kimi beyaz eşya satan biri, kimi başka bir iş yapmış biri, hiç bu meslekleri yapan kişilerden saç protezi tasarımcısı olabilir mi? Bu mesleğimden önce tam 16 yıl bay bayan kuaförlüğü yaptım. Yani saç nasıl kesilir? nasıl boyanır? en azından saç nedir bilirim… ve en önemlisi saçsızlık psikolojisi biliyorum. Hollanda da saç protezi sektöründe bu işi iyi öğrenebilmem için resmen çıraklık yaptım. seneler sonra Paris te, mesleğimi iyi bilmeme rağmen orada da eğitim aldım. bu işte para var zihniyeti ile çalışmaya başlarsan, her kapına gelene saçsızlık psikolojisini göremediğin anlamadan saç protezi tavsiye edersen. Satış zihniyeti ile çalışırsan tabii ki yara alır. Bu kişilerin kendileri de artık kazanamıyorlar. saç ekimi, kopyamala metodu, ömür boyu kullanırsınız zihniyeti ile bu işi yapan arkadaşlarım en sonunda bir gün çark ederler.

  Microfix: Bu mesleği icra edecek kişinin USULÜNE UYGUN bir şekilde yapabilmesi için saçı tanıyan bir özelliği bulunması mı gerekmektedir?. Saç kesimi, Saç modeli, Saç boyası ve Saç hususunda her konuyu bilmesi mi gerekir?

  Mustafa Kemal: tabii ki öyle, çünkü saçla uğraşıyorsunuz. bırakında bu işi de saç tan anlayan zihniyetler yapsın…

  Microfix: Rakiplerinizin yaptığı saç protezi tasarımlarını beğeniyor musunuz?

  Mustafa Kemal: Ne olursa olsun 15 senelik firma bile olsa, firma yönetimi elden bırakmışsa, işini takip etmiyor ise, ekibinin de takip ettiği iş te aksaklıklar meydana gelir. ( yakın bir zaman içerisinde, komşu rakibimin kapısının önünden geçerken, yeni bakımdan çıkmış bir müşterinin saç kesimi ve rengine bi göz attım, herhalde bakımı yapan kuaför arkadaşın acelesi vardı :-)))

  Microfix : saç protezi tasarımı uzmanlığı nasıl olmalı?

  Mustafa Kemal: Bu tarif edilecek bir konu değil, öncelikle kişinin kaybetmediği saçlarının görünüşü çok önemli ve kişinin nasıl bir sosyal yaşama sahip olduğu da çok önemli, bunları göz önünde bulundurarak tasarım yapılmalı.

  Microfix: Geçen hafta yayınlanan bir kanal ki yarışma da saçsız beylere uygulamalar yaptınız, bu yarışmayı nasıl buldunuz?

  Mustafa Kemal: Çok kötü, daha ciddi ve branşlar olarak daha geniş bir yarışma yapabilirlerdi. Mesela bu programı her hafta farklı kişiler tarafından değil de, yarışma 6 hafta sürseydi, yarışmacılar 5 kişi olup değişmeseydi, ve ödül 250.000 gibi büyük rakam olsaydı çok daha iyi olurdu. Beylerden bazıları yarışmaya 120 kilo katıldı, ama yarışmadan ayrılırken hemen hemen hiçbir değişiklik olmadan gittiler, gerçekten de 10.000 tl ödül çok komik bir rakam kanalın nin bu programını yöneten kişiler bence yanlış karar verdiler, dikkat çekici olamadılar. Benim bu programa katılışım sürpriz oldu. aslında ben tv programlarını saçsızlıkla ilgili konuları bu kadar açıklanmasını tasvip etmeyen bir düşünceye sahibim, ama bana söylenilen gibi gelişmedi olaylar. Saç protezi yerleştirilirken gösterilmeyecekti, gizli çekimle gösterdiler. ve ekip olarak o kadar uğraş verdik ki bir alt yazı bile geçilmedi, o kadar amatör davrandılar ki, firmama sözleşme getirdiler imzalamayı bile unuttular. ve çekimler sırasında, yarışmacıların ve çekim ekibinin lakayıt davranışlarına dayanamadım artık. Firma yönetimi olarak çekilme kararı aldık. Daha sonra bizim yerimize birini getirmişler daha önce gazetede çalışmış bir arkadaş, mutfaklarda kullanılan sterç filmle tasarım yapınca herşeyi anladım zaten ayrıca ortaya bir sanatta çıkaramayıp, kalıp yanlış alınmış diye bir açıklama yaptılar. komiklik yani, herkes işini yapsın, insanların kıyafetlerine bakarak ölçüm yapılmasın. Sanatçı olmak kolay değildir.

  Microfix: Protez saç yaptırmadan önce nelere dikkat edilmeli?

  Mustafa Kemal: Saçsızlığınızdan memnun değilseniz, size uygundur derim, fakat özellikle bayanlara uygulama öncesi mutlaka test yapılmalıdır. Bu test psikolojik olmalıdır. Bu test biz yapıyoruz. belkide sektörde yapan tek firmayız. Özellikle her saçsız bayana saç protezi yapılmamalı… Hele son zamanlarda yaşanılan bazı olumsuzluklar yüzünden firmamda bayan saçsızlara saç protezi yaptırmayı engelliyorum.

  Microfix: Peki bayan saçsızlarda yaşanan olumsuzluklar neler oluyor?

  Mustafa Kemal: Bu soruyu yaşadığım bir olayı anlatarak cevaplayayım. Mesleğimde eski olmama rağmen üylerimle ilgilenmeyi, bakımlara girmeyi, tasarım yapmayı, ve özellikle teslimat yapmayı çok seviyorum, hatta labaratuvar da da çalışmayı çok seviyorum. Ankara da yeni yerimizi açtık ve ilk uygulama olarak bir bayan müşterimize randevumuzu yaptık. Bu ilk Protez saç uygulamasını ekibim yerine şahsen ben yapayım dedim. Jest olacağını düşündüm. Uygulamaya gelen bayan ailesi ile birlikte geldiler. Alopesi tedavisi gören bu bayanla öncelikle psikolojik durumunu anlamak için ailesinin yanında kısa bir sohbet ettim. uygulama için servis odasına davet ettim fakat kendisi yanında ailesininde olmasını istedi, durum böyle olunca her kafadan bir ses çıkacağı için ben uygun görmedim ve ilk antipati ile uygulamaya başladım. Bayana uygulanması gereken saçın uzunluğu, rengi, ve yoğunluğu mükemmel derece idi, ama sabırsız davranışlar yüzünden uygulamaya konsantre olamadım, ve şahsen mesleki hata yapmamama rağmen hastanın gereksiz davranışlarından dolayı yapılan işi ekibime devrettim ve aradan çekildim.

  Tüm bunların olmaması için bayan saçsızların Protez saç kullanmadan önce nelere dikkat etmesi gerektiğini de yazma kararı aldım, ve bunları şöyle sıralayalım.

  1-uygulamaya karışmayın, uzmanınıza güvenin.

  2- Yanınızda getirdiğiniz kişilerin uygulama odasında yanınızda olması istemeyin. bu istek uygulamayı yapacak kişinin dikkatini dağıtır.

  3- uygulamaya gitmeden önce uygulanacak model konusunda resimler toplayarak kararlı ve örneklerle gidin.

  4- protez saç yeni olduğu için mükemmelliyetini gösterebilmesi için saçın bir kaç kez yıkanmsı gerekmektedir, istenilen saç modeli konusunda kararlı olması gerekmektedir,

  5- Saçınızın yeni olduğunu unutmayın, bir günde mükemmel olamaz, en az 1 ay bekleyin göreceksiniz, zamanla sizin istediğiniz gibi olacak, bundan hiç şüpheniz olmasın.

  6- Uzmanınızın size tavsiye edeceği kozmetik ve protez saç kullanımı hakkında eksiksiz uygulama yapınız.

  7- Uygulamadan sonra saçla ilgili yaşayacağınız sorunlar için özel bir kuaföre değil, mutlaka saç protezi uygulamasını yapan uzmanınıza danışınız. (bilirsiniz terzi terzinin işini beğenmez) Eğer size protez saç uygulamasını yapan uzmanınız yardımcı olamazsa hiç kimse olamaz.

 21. Arkadaşlar nişanlım da saç protezi yaptırmak istiyor. güvenebileceğimiz firmaları mail adresime yollarsanız çok sevinirim. Biz İzmir deyiz fakat Ankara İstanbul farketmez yeterki güvenilir bu işi hakkıyla yapan firmalar olsun.şimdiden teşekkürler..

 22. arkadaşlar protez saç yaptırdım 5 ay önce. ilk önce çok sertti ve kabarıktı.
  sıkıntım şurda haftada bir bant değişiyor. kırmızı bant üzerine mavi bant yapıyorum. yalnız bakım dediğini bu mu.
  çünkü sanki zayıfladı gibi saçlar. önceden serti.
  bakım dediğiniz şey nedir. ben banyodan sonra saç kremi sürüyorum 5 10 dakika bekletiyorum duruluyorum. bana bakım demediler.
  bakımı kim nerde yapıyor. bakım bu benim yaptığım gibi krem sürmek mi.
  ben mi yanlış yapıyorum.

 23. Merhaba arkadaşlar öncelikle her iki yöntem hakkında yorum yapmak istiyorum saç ekimi ve protez saç ile ilgili.

  Her iki yönteminde artıları ve eksileri mevcut yani bazıları protez saçı kötülüyo bazıları saç ekimini kötülüyo yada tam tersi çözüm olarak görüyo bunlar yanlış şeyler.

  Öncelikle herkesiz kafa yapısı başka bazıların kafası yuvarlak olur protez saç peruk gibi görülür yada bazılarının deri tabakası çok hassastır saç ekim sonrası delik gibi görünümler oluşabilir vs vs vs… gibi çok nedenler var, öncelikle kafa yapınızın hangi yönteme en uygun oldugunu belirlemek gerekiyor.

  Tüm Dünyada her iki sistemde mevcut ve 100000 lerce insan bu yöntemlerden faydalanmış durumda yani 100000 insanda çözüm bulamadıysa pes derim

  ÖNCELİKLE SAÇ EKİMDEN BAŞLAMAK İSTİYORUM:

  Saç ekiminin mantığı en az 2 ve üstü seanslar sonrası doğal ve sık bir görünüme kavuşabilirsiniz mantıken budur.1 seansa gidip çözüm beklemek yanlış doğru değildir bence çünkü ilk seansta oldukça sık ekim yapılamıyor yapılmaya calışıldığında önceki ekilenler fırlıyo yerinden ki 2. ve üstü seanslarda sıklaştırma oluyo ozaman fırlama olmuyo çünkü aylar oncesi 1. seansta ekim yapılmıştır. ilk seansa gidipte doğal bi sonuç bekleyen arkadaşlar maalesef 2 ve üstü seansa gitmeden bi sonuc alamazlar en fazla bi fırça görünümü alırlar tabiiki 2 ve üstü seansa gitmedikleri için bu ve buna benzer sitelerde ekimin çözüm olmadığını söylerler…Eğer saç ekiminden sonuç alacaksanız 2 ve üstü seanslar şart ve cebinize kıymanızda şart.Eğer saç ekimi düşünüyorsanız mutlaka FUE denilen sisteme başvurmalısınız FUT sisteminde açılan ince çizgi ilerde size pişmanlık getirecektir ama FUE sistemi ile o ince çizgiyi kapattırmanız olanaklı.

  GELELİM PROTEZ SAÇA:

  Yine bu ve buna benzer sitelerde hem olumlu hemde olumsuz cevaplar birarada yazılmış.Bence saçsızlığın en doğal en sık çözümü ve en iyi çözümü protez saçtır.
  Tabiiki eğer yaptırdığınız firma dürüst olduğu sürece ki kaliteli birebir bi protez saç size ne bantların akmasını ne kaşıntı yapmasını nede kolay kolay yıpranma derdini getirecektir.Ama maalesef türk milleti olarak her yönde her sektörde dürüst olmadığımız için öncelikle cebi ve kendi çıkarlarımızı düşünen bi halk olduğumuz için öncelikle çözüm üreteceğimiz yere kendi cebimizi düşünen toplumuz dolayısıyla dürüst olmayan bir protes saç firması kalitesiz bi protez saça başvuruyor ve kar oranını daha yüksek tutuyor bu tamamen yanlış, bu yüzden bu ve bunun gib isitelerde yok aktı yok kaşıntı yaptı yok döküldü yok erken yıprandı gibi yorumları daha çok duyacagız.
  Dediğim gibi birebir orjinal bi protez saçın en az 2 yıl sorunsuz bi şekilde dayanacağına eminim.Protez saç yaptıran hiçkimse saçını kaba bi şekilde kullanmaz sanırım gözbebeği gibi bakar…

  Sonuç olarak benim görüşüm her iki yöntemde çözümdür.Saç ekiminde 2 VE ÜSTÜ SEANSLAR oldukça.Protez saçta ise BİREBİR KALİTELİ PROTEZ SAÇ SAĞLAYAN FİRMA buldukça..

  Eğer ekim düşünen olursa bana ulaşabilirler işini iyi yapan dürüst ekim merkezi önerebilirim adı pek duyulmamış ( reklam yapan firmalar genelde müşteri çekmek içindir ).Bir arkadaşımı götürdüm ön görüşmeye ekim yapmadı daha uygun olmadığını söyledi.İnanın öncelikle çözüm üretiyo ve hiçbir yakınlık alakam yok kendisiyle.

  Protez saç olarak sitede adı geçen H. olsa gerek daha önce firma araştırmadım.

  rsm@hotmail.com

 24. kanberk kardeş ikimizin derdi de aynı benm yaşım da 22 ve saclarım dökülmeden önce kızları elimin tersiyle itiyodum ve şimdi ne hale düştük..beni ark.larım bile tanıyamaz oldu ben de protez yaptırıcam iyi bi yer bulduğum anda başlıyorum inş.olaya

 25. slm herkeze rkadaslar ben 3 hafta oldu yaptıralı hemen hemen şişlideki h.l diye firmada yaptırdım cok mtluyum cunku gercekten beni utlu ettı bu olay ve ben onları ovmekten baska bısey yapmam zaten karalmak haksızlık olur onlara orda calısan herkeze tesekkurler islerini ok guzel yapıyorlar yaptırmk ısteıypte yaptıramayan akdaslar bence 1 dakka bıle dusunmeyın gidin ve görun yanlız benım tek sorunum saclarım onden cok bellı oluyor kalkıyor acılmalar oluyor galıba benden kaynaklanıyor bu sorun ben eger yaptırıpta aynı sıkıntıyı ceken arkadaslar varmı dıye merak ettım haftaya gıtcem kontrole bakalım sorcam nedn oldugunu saclarım super valla ck begenıyorum ıste tek sorunum bu ınsllah cozulur burdan bana yardımcı olan elif hanıma cok tesekkur ederim ve kamil beye allah onlardan razı olsun hrkze hayırlı ramazanlar dılıyoum allaha emaet olun

 26. Saçlarımı şişlide akbankın üstünde yaptırdım. çok mutluyum. saç protezini kötüleyen bazı arkadaşlar bence yalan söylüyorlar. ve bence bunları yazan saç ekimi yapan firmaların sahibi. oysa kli saç protezi yaptırdım. çocuklar gibi mutluyum. herkese tavsiye ederim. korkmadan saç protezi yaptırın…

 27. selam arkadaslar yorumları okudum ne yapacağımı şaştım açıkcası bende saç protezi yaptırmak istiyorum yalnız sıkıntı şu bizim burada bakım yaptırabileceğim yer yok kendim yapabilirmiyim ve protezi yaptırmam için dürüst bir firma önerebilirmisiniz arkadaşlar şimdiden tesekkürler msn: prince_adem@hotmail.com

 28. Öncelikle bir Polis olarak başımdan geçenleri sizinle paylaşmak istiyorum. size hayatımı sac ekim öncesi ve ekim sonrası olarak ayırmak istiyorum. ekim yaptırmadan önce arada bir saçlarımı kazıtır güzelce ve doğalca dolaşırdım ve çok rahat güler, herşeyden zevk alırdım. Kafa yapım müsaitti ve bana da çok yakışıyordu kellik. Birgün polis arkadaşımı gördüm saç ektirmiş ve o zamanlar yeni ekim yaptırmıştı. ilk zamanlar fena durmuyordu. Arkadaştan adresi aldım ve 24 yıllık hayatımdaki en büyük hata olarak gördüğüm MED HAIRe görüşmek için gittim. O zamanlar saçlarımın önleri açılmış fakat tepe ve üstte saçım vardı. Dr. serkan beye ekim nasıl oluyor diye sordum. fue ve fut tekniği var diye söyledi. Konuşması çok içten geldi sözünün arasına Allahın hikmeti ensede 8000-9000 tane fazla sac yaratmış demesi ile bir müslüman olarak, bende Allahın adını ağzına alan bir kişinin yalan söyleyemeyeceği ve dürüst olacağı inancı oluşturdu. Bende anadolu insanı saf temiz kalpli ve iyi niyetli biri olarak inandım bu piyasanın ne kadar sahte bir piyasa olduğunu düşünemeden. fue tekniğinde hiç iz kalmadığını ve ekimin çok doğal olduğunu da söyledi. bende ekimden sonra beğenmezsem saçlarımı kazıtabilir miyim diye sordum. kazıtabileceğimi ve hiçbir iz kalmayacağını söyledi. bunun üzerine arkadaşıma da güvenerek ekim yaptırmaya karar verdim. herşey 2008 temmuzdan sonra başladı. ekim mecidiyeköyde hastane ortamı olmayan klinikte yapıldı. Ekimi yapan faruk bey(hem devlette hem klinikte çalışıyor yasal olarak serbest mi bilmiyorum) bir ara birlikte ingilizceden bahsederken ben de ingilizce kursuna yazılıp geleyim deyip ekimi yanındaki başka bayana bıraktı. O an bu işin önemini de bilmediğimden ses çıkarmadım ama sonradan öğrendim ki o yeni hemşireymiş ve kobay olarak kullanılıyormuşum. Onlar da tvdeki müzik programına konsantre oldukları için sedyede yatan İNSAN olduğunu pek düşünemediler herhalde ki ortaya baştan savma bir iş çıktı. ekimden sonra ilk başlarda yüzümde gözümde şişlikler ile ailem bile beni tanıyamadı. bende ömür boyu daha güzel görüneceksem katlanılır bu acıya ve görüntüye dedim. 6 ay icinde saçlar cıkmaya basladı ve kendi sacımla kaynasarak değişik bir görüntü verdi. Bende beni gören çoğu polis arkadaşıma tavsiye ettim. Kimi yaptırdı benden görüp. Çok müşteri(onlar hasta diyor) gönderdiğim için beni internetteki referans kısmına yazdılar. Sonra 2009 şubata dogru kendi saclarım cok hızlı sekilde döküldü tepeye kadar. Bu kadar hızlı dökülmenin sebebi ise ekim yaptırdıgımdan hücrelere zarar verilmis olabilecegi ve bu yüzden dökülmenin hızlanmıs olduğuymuş çünkü ekim için alınan her kök, kanallar vasıtasıyla diğer kökleri de besliyormuş ve çoğu kişide ekim sonrası kendi saçında daha hızlı dökülme gerçekleşiyormuş . Bunun üzerine yine safım ki 2. defa aynı hataya düşüp doktorun; bana güven çok güzel olacak düzeltecez demesine kanıp başka çarem de olmadığından 2009 nisanda 2. seans fue yaptırdım. Onlar da çıktı mı bilmiyorum çünkü her ektiklerinde daha çok saçım dökülüyor. Sac ekim sonucu tam olarak 1 yıl sonra ortaya cıkar. bende de aynı oldu. suan saclarım cıkıyor ve resmi üniforma ile kapalı alanlarda, metroda, otobüste bile şapka ile dolaşıyorum. Sebebi: ekilen saçlar dimdik cıkıyor ve hiçbir yön verilmemiş çok fazla uzatırsam jole vb. Maddelerle yatırabiliyormuşum ama o zamanda saçım az olduğundan jole başıma yapışacağı için başımı ağrıtıp güneşte yakıyor. Saçları beğenmezsem kazıtırdım diyordum doktorun da iz kalmaz dediği üzere, kazıttığım zaman fue tekniğinde motorla alındığı için saçın alındığı yerde beyaz beyaz küçük sivilce ve kabarma ve tahriş olmuş gibi izler bulunmakta. Bu izler de 2000-3000 tane. Ayrıca artık her tanıştığım kişi yüzüme değil saçıma konuşuyor. Herkesin saç mı ektirdin sorusuna: yaptık bir hata demekten ben yoruldum. Özellikle saçıma ekim yapıldığının başkaları tarafından fark edilmesi çok sinir bozucu bir durum ve ekilen saçların çıkmaya başladığı günden bu güne keşke ektirmeseydim dediğim anların sayısını bilemiyorum çünkü hergün traş olurken saçlarımı görüyor ve güne mutsuz başlıyorum.Son 3 aydır istanbul ve ankaradaki saç ekim merkezlerinin çoğu ile görüştüm bu durumu düzeltmek için. Çok tuhaf ki hepsi farklı şeyler söylüyor. Kimi yarın gel ekelim, kimi 1 yıl bekle sonuca göre ekelim, kimi lazerle alalım, kimi de protez saç yapalım diyor. hipokrat yeminini ayağı havada söyleyen var mı bilmiyorum ama biz polis yeminimizi Türk Bayrağına elimizi koyup öyle ettik. Gerekirse şehit oluruz her zaman güzel insanlarımızın daha güzel yaşaması için. Ama nedense sadece dünya malı olan kağıt parçası PARA için insanların duygularıyla ve umutlarıyla oynanabiliyor. Serkan bey ekim yaparken donör alanın çok iyi, 8000 greft çıkar hatta bir kişiye daha ekeriz bu saçtan fazlasıyla yeterli olur diyordu. şimdi ise bendeki dökük alanı kapatamıyor kafamı altüst etti. kimi var 3000 greft alıyoruz bir seansta senden o kadar çıkmıyor ne yapalım diyor. Biz sadece olumlu ve iyiye konsantre olduğumuzdan bir an saçlı olmanın hayaliyle idrak yeteneğimizi bile kaybediyoruz ve inanarak hayatımızdaki en büyük hatayı yapıyoruz dönüşü olmadığını bilmeden. Saç ekiminin olumsuz yönleri de gerçekten çok fazla, saç ektirdikten sonra denize giderseniz saçlarınız dimdiktir ıslanınca ve indiremezsiniz, her renk şapkanız olur, yüzde 95 memnuniyetsiz gibi sizde memnun olmazsınız ve tek teselliniz birgün ölümün olduğudur. bendeki durum şuanda şöyle: istanbul univ. arap dili ve edeb mezunuyum. anadolu univ işletme mezunuyum. etiler polis meslek yüksek okulu mezunuyum. şuan da anadolu univ ingilizce öğretmenliği okumaktayım. ingilizce, arapca ve biraz almanca bilgim var. Çeşitli alanlarda onlarca kursum var. Geçen aylarda mülakata gittim emniyetin yurt dısı görevi için ve amirlerin arasında tek memur sınıfı bendim çoğu mülakattaki gibi. ingilizce dilinde KPDS 91 puan aldım ki bir polis olarak cok zor bir puan. Ama saçımdan dolayı kendime güvenim bile kalmadı mülakata giremeden geri döndüm:( anlayacağınız kendimi sıfır boş gibi hissediyorum ve 6 aydır kitap okumuyor gazete okumuyor film izlemiyorum. Yüksek lisans ve doktora yapmayı düşünüyordum ama artık bir an önce evlenip çocuğum olsun ki hayattaki benim düştüğüm tehlikelere karşı onu çok iyi yetiştireyim istiyorum ve benim yapamadıklarımı da onda görmek istiyorum.çünkü mutlu değilim. İstanbul İnterpol Şubede çalışıyordum ve işimden zevk alıyordum ve vatanıma çok iyi hizmet ettiğimi düşünüyordum.Ama saç ekiminden sonra tayin istedim ve insanların arasında pek kalmak istemediğimden dolayı daha az sosyal ortam olan Erzurum iline şark görevi için geldim ve karakolda çalışıyorum. İş ile ev arasında gidip geliyorum artık. ekim tek şu işe yaradı: artık çevremde bulunan benden daha kötü olanları görmemi sağlıyor. Saç ekiminde sonucun kötü ise kendini aptal gibi hissediyorsun ve bu hatayı kendin yaptığın için Kabul edemiyorsun ama Allahtan gelen kaza sonucu bu durumda olsan şükredersin. Şuanda saç ekimine verdiğim paranın 10 katı kredi çekip verip 10 sene ödemeyi tercih ederdim. şuan kellere imreniyorum hatta babam bile bana daha karizmatik görünüyor. Ekim yapılan saçları epilasyon ile aldırmak için bir yerle görüştüm. iz kalmadan alabilecegini söyledi. 2. seansın sonucuna göre daha da kötüleşirse aldıracam saçları. Ama ona da güvenemiyorum artık cünkü iz kalabilir sonucta para kazanacaklar. Ektirirken bir sürü acı çektim şimdi aldırırken bunun 10 katı saçları yakarak acı çekmek de istemiyorum ama insanlara güvenmenin cezasını 24 yaşımda çekmeye başladım. Gercekten yasanmıyor böyle saçların ekim oldugu belli oluyorsa hep insanlardan kaçmak istiyorsun ve kendinin nasıl böyle birşey yaptığını beyninle cevaplayamıyorsun. Saçların ekim olması bir yana saçların alındığı yanlarda motorla girildiği için büyük seyreklikler oluştu ve yanları bile kısa tutamıyorum. Ayrıca ekim üzerinden suanda 4 ay gecmesine ragmen başımın saç alınan bazı yerlerine dokunduğumda sanki yarık varmış gibi acı hissi veriyor. Bu işe bulaşmayan arkadaşları çok iyi düşünmeye davet ediyorum. Belki hayatımda bu kadar mücadele etmeyip sadece memur olarak kalmak isteseydim benim için sorun olmazdı ama ideallerim vardı ve 1 senedir sağlığımın peşindeyim.Allah dökülmeyi bile aşama aşama doğal bir şekilde yapıyor. Keşke bıraksaydım Allahın yarattığı gibi kalsaydı ama küçük yerlerde alay konusu oluyoruz cahilliğimizden. Avrupa gibi değiliz şekile çok önem veriliyor toplumumuzda ve doğallık ikinci Planda kalıyor. Popüler kültür, topluma bir güzellik, çekicilik, yakışıklılık resmi çiziyor. Dışında kalanlar aşağılık kompleksine girip, kilo vermeye, saç ektirmeye, tek tip burun olmaya çalışıyorlar. Maddi çıkar peşinde insanların sağlığıyla oynayanlara da gün doğuyor böyle olunca. İlla akıllanmak için bir acı lazım işte biz insanlara. Allahın yaratmış olduğu mükemmellikle oynuyoruz mesela; kemoterapi gören kanser hastalarında saclar, kaşlar tamamen dökülüyor ama kirpiklerr dökülmüyor. Eğer kirpiklerimiz de dökülse 3 gün içinde kör olurmuşuz. Çok pişmanım mükemmelliyeti sağlıktan çok paraya önem verenlere bozdurduğum için. Param ile rezil oldum. Ben Sağlık Bakanlığına kendi durumum ekleyerek şikayette bulunmayı düşünüyorum. Ama bir sonuç çıkmayacağını düşünüyorum çünkü Sağlık bakanlığının da binlerce mağdurdan haberleri var zaten. Öyle bir piyasa ki Türkiyede saç ekimi; denetimi yok,geliri çok, vergisi var ama (yok) mağduru ise hayli çok.. erzurumda bile açmışlar ekim merkezi 3 ay içinde kime ektiyse kar sonra ulaşamıyorsun çünkü seyyar ekim ekibi ve başka ilde devam ediyor insanları mağdur etmeye. Ama ben yine de hukuki olarak ve görsel yazınsal medya ile ulaşabildiğim herkese ulaşıp uyarmak istiyorum. Çünkü kötü ekim yapılan her insan hayattan koparılmış bir kişi olarak düşünüyorum ki buda işgücü, özgüven kaybı vb. nedenlerle ülkemizin kalkınmasına zarar veriyor birkac kişinin ceplerini doldurmasını saymazsak. 24 yaşımda umutlarımla kimse oynayıp beni hayattan soğutamaz. Ekim uygun değilse açıkça söylebilirdi çünkü paraya ihtiyacı olan bir insan değil diye düşünüyorum. Ama dünyadaki mal hırsı beni bu duruma getirdi. Ben illa ekin de demedim zaten. Kazıtmak yakışıyordu kendimi çok mutlu ve rahat hissediyordum. Açıkça da söyledim doğal olmazsa istediğim zaman kazıtamazsam, ektirmeyeyim diye ama; Allahın adını alarak en zayıf yerimden yakaladı ve hayatta herhangi bir darbe yemediğimden çok kolay inandırdı. bana deseydi doktor ekimden sonraki şuanki halimi ben ona ekim yapmak için aldığı paranın on katını hemen verirdim ayrıca bir de teşekkür ederdim ekim yapmadığı için. Son 1 senedir hayatımdaki en fazla düşündüğüm şey saçımı ne yapacağım konusu. Film izleyemiyorum başrollerde hep kelleri görünce moralim bozuluyor kafamdaki tüyleri düşününce filmi kapatıyorum. En güzel yıllarım böyle harcanıyor. Bence kötü ve gerekmediği halde ekim yapanlar, benim polis olarak bir araç durmadığında gerekmeyen yerde ateş edip vurmam ne ceza gerektiriyorsa aynısını almalı. Çünkü sonuçta insan sağlığı bu ve en hassas konu olan insan üzerinden oyun oynanmamalı 3 kuruş için. Bir diğer konu ise; med hair Ekim merkezinde günde 4 kişiye ekim yapıyorlar. Bazen 2-3 kişi de olabiliyor. bu da 2000 tlden 8000 tldir. ayda 240 bin lira eder ve MED HAIR de 2 kere saç ektirmeme rağmen herhangi bir fatura verilmedi ve sorduğum hiçbir arkadaşıma da verilmemiş. Yara bere içinde ekim sonrası fiş aklıma bile gelmedi yoksa alırdım. Zaten fatura istersen fiyatı yüzde 18 civarı artırıyor ki buda devletten vergi kaçırıldığı anlamına geliyor. Geçmiş kayıtlar incelenirse belki çok fazla açık bulunabilir. benim maaşım bunun yanında görünmüyor bile ama onun içinden devlet vergisini alırken bunca insanı mağdur eden saç ekim merkezlerinin çoğunda fatura, fiş verilmiyor ve denetim de görmüyorlar. Bana ekim yapıldığına dair med hairin benim de icinde oldugum referans listesinin kopyası var. Ben yine de az olan maaşımla yetinip mutluydum 1 sene öncesine kadar. paran var niye beni üzüyorsun dünyadan kimse bişey götüremiyor kefenin cebi yok. bu ne amaçla yapılır hala çözemedim. Bana şuan bmw-x5 verseler ben yine de 1 seneki önceki halimi isterdim. Beni en çok üzen ise beni mağdur edenler devlete vergisini bile tam ödemeden parasının üstüne para katarken ben ise kendi kendimi yiyecek olmam yine de ALLAHA ŞÜKÜR diyorum. Mahkemeye de vermeyi düşünüyorum ama daha once başka firma aleyhine açan bir arkadaşın 5 sene olduğu halde sonuçlanmadığı için bundan da bir sonuç beklemiyorum. Yine de hukuki süreç de başlatacağım. Zaten Türkiyede insanların şiddete başvurma nedeninin de bu olduğu kanaatindeyim çünkü haksız olan gerektiği cezayı almıyor cogu zaman ve mağdur olan eziliyor bu sefer kişi kendi cezalandırıyor. Ben yasal zeminde elimden geleni yapacağım ve sizin de bu konuda yardımda bulunmanızı çok içten ve çaresizce rica ediyorum. Çünkü karşımdaki kişi maddi olarak da güçlü olduğu için geçenlerde en çok okunan saç ekim forumuna yazı yazdığımda bana: istersem o siteyi kapattırırım bu yüzden yazma zaten kimse takmıyor artık o siteyi ve bana da hiç birşey yapamazsın istersen il sağlık müdürlüğüne şikayet et bana kimse birşey yapamaz gibi sözler söyledi ve buna benzer bir yazı yazdığımda beni internet sitelerindeki referanslarından kaldırdılar ayrıca, benim psikolojimin bozuk olduğunu ve bunun da nereden derecelendirdiyse yüzde 30 unun ekimden kaynaklandığını söyledi ve git tedavi ol dedi. Hayatımı altüst edip birde üstüne psikolojimin bozuk olduğunu iddia ediyor. bu insanları ortaya çıkarmanız gücü yetmeyen bizler için çok önemli. şimdiden teşekkür ediyorum.
  Allahım bana sabır versin. Mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler…

 29. ALİ YÜZÜCÜ

  TAM DOKUZ YILDAN BERİ PROTEZ SAÇ KULLANIYORUM.YEDİ YILDAN BERİ BAKIMINI BEN YAPIYORUM.TEK YAPTIĞIM YAPIŞKAN BANT BİTTİKÇE ALMAK.ONUDA TOPTAN ALDIĞIMDAN ORTALAMA YILDA BİR KERE PROTEZİ YAPTIRDIĞIM YERE UĞRUYORUM.TRAŞ İÇİN DE BİR MAKİNA ALDIM ONUNLA KENDİM OLUYORUM.ENSE TRAŞINI DA EŞİM YAPIYOR.ANLIYACAĞINIZ HİÇ ÖYLE SANILDIĞI GİBİ MASRAFLI DEĞİL.BİR PROTEZİ ORTALAMA 4 VEYA BEŞ YIL KULLANABİLİYORUM VE SON DERECE DOĞAL GÖRÜNÜMÜ VAR.KALİTELİ VE İŞİ BİLEN BİR FİRMAYA YAPTIRIRSANIZ RAHAT EDERSİNİZ.NORMAL ŞAMPUAN VE KREM KULLANIYORUM.ONLARIN SATTIĞI ZATEN FARKLI DEĞİL SADECE ÜÇ DÖRT KAT PAHALI.GEREKTİĞİNDE BOYA İŞİNİDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ.KİMSEYE BAĞIMLI OLMADAN ÖZGÜRCE KULLANABİLİRSENİZ HARİKA BİR ÜRÜN VE KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.BİR TAVSİYEMDE ÖN FİLEDE KULLANDIKLARI BEYAZ BANT KULLANMAYIN,HEM ERİME YAPIP YAPIŞ YAPIŞ OLUYOR,HEMDE FİLEYİ TEMİZLEMEK ZOR OLDUĞU İÇİN ÜRÜNÜ HIRPALAYIP ÖMRÜNÜ KISALTIYOR.KISACA BAKIM PARASI VERMEDEN VE BAĞIMSIZ OLARAK İŞİ ÖĞRENEREK HER ŞEYİ KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ.

 30. kardesim ben de protes yaptırmak istıyom ban adreste yardımcı olurmusun

 31. arkadaslar bu kelik beni bitirdi kendime guvenim kayboldu piskolejim bozma durumuna geldi sapkayla 12 senedir dolasiyorum diktirmeyi dusunuyordum sorunumu cozecene inanmiyorum protez dusunuyorum ama guvenecek firmayi nasil bulacagiz birde avrupada yasiyorum bakimini yapabilirmiyim kendim bana yardimci olacak kardesim yazarsa sevinirim

 32. arkadaşlar, izmirde protezi hijyenik bir ortamda yapabilecek bir firma arıyorum. lütfen bana yardım edin…

  eğer izmirde yoksa,ankara da olur…

  lütfen yardım….

 33. Tolga Arda Uras

  Sevgili arkadaşlar. saçsızlıktan yana çok sıkıntı çektim. psikolojik olarak bayağı zor anlarım oldu.mesala çıktığım kızın ben kel olmaya başlayınca. bana olan ilgisinin azaldığını farkettim. buna gerçekten çok içerledim.bunu nerden anladığıma gelince. beraber film seyrediyorduk filmdeki adamın saççları çok güzeldi…işte saç bu ya dedi. bana döndü sende saç yaptırsan iyi olur artık yaşından fazla göstermeye başladın herkes seni babam zannetmesin dedi hesapta espri yaptı ama dünyam yıkıldı. birde bi yarlerde gezerken sanki saçları olan adamlara bakıyormuş gibi geldi. tabii kızdan ayrıldım. saç yaptırmaya karar verdim. 3 ay önce saç protezi yaptırdım. saçlarımı yapan firma tartışmasız benimle çok ilgilendi. tambi profesyoneller.saçlarım harika oldu.saç ekimi yaptıracaktım ama bi abim var tanıdığım bu abi saç ekimi yaptırdı hemde 3 kişilerdi, şimdi saç ekimi yapan hastane ile mahkemelikler,10.000 saç kökü ekilip çok güzel saçlarınız olacak demişler. nerde 10.000 saç kökü elimle bile tek tek sayıyorum diyor toplasan 150 tel ancak var.şimdi bu abiler bi site kurup bu hastaneyi ve saç ekimini rezil etmek için kendi resimlerini bile koyacaklarmış. bende bu yüzden protez saç yaptırmaya karar verdim.hee buarada saç ekimi yaptırıp pişman olan o kadar çok kişi varmış ki bu kişiler ismim duyulur birileri duyar rezil olurum diye davacı olmuyorlarmış.saçekimi şikayetleri diye siteler kurulacakmış.protez saç zor dediler pahalı dediler bunları kötüleyen sektör dışı gereksiz insanlar olduğunuda öğrendim. çünkü ben webmasterim internette memnun olan herkese ulaştım. suat kaya ile bile konuştum.şimdi 3 aydır kullanıyorum.gerçekten tek kelime ile harika bir sistem. saçlarımı yaptırdıktan sonra bir olay yaşadım gerçekten saç insanı çok değişştiriyor. alışveriş merkezinde bi bayanla gözgöze geldik aşina bi bakış oldu. yanında meğer bi adam varmış ben görmedin bayanın yanına geldi ona kızdı. adamda keldi. benim yaşadığım olayın aynısı idi. arkadaşlar kim ne derse desin bayanlar yakışıklı bakımlı erkekleri daha çok seviyor artık. boşuna kellik imajdır falan kellik bana çok yakışıyor demeyin. bence kendinize bir hikaye uydurmayın.
  Buradan saçlarımı yapan firmaya çok çok teşekkür ediyorum.
  Harikasınız.
  Sevgiler.
  Tolga Arda

 34. Öncelikle blogunuz gerçekten çok güzel. Rica etsem kullandığınız temayı paylaşayabilirmisiniz. Şimdiden çok teşekkürler.

 35. bizi bilgilendirdiğiniz için teşekürler

 36. elinize sağlık çok güzel yazı

 37. sitenizi hergün ziyaret ediyorum. çok yararlı. video eklerseniz cok seviniriz. tesekkurler.

 38. Bu oldukça güzel bilgiler için çok teşekkür ederiz, böyle mükemmel bir web sitesini bizler için hazırladığınız için çok sağolun.

 39. slm arkadaşlar bende 26 yaşındayım ve saçlarım döküldüü.. protez saç yaptırmayı düşünüyorum ama yaşadığım yerde bakım yapıcak yer yok acaba bunu normal kuaför arkadaşıma yaptırabilirmiyim..

 40. tarık özgehan

  MERHABALAR

  BEN TARIK BENİM CİDDİ BİR SAÇ PROPLEMİM VARDI BUNU KFAMDA ÇOK TAKINTI ETTİM NE YAPACAĞIM DİE ÇOK ARAŞTIRMA YAPTIM VE BÜYÜK BİR SAÇ EKİM MERKEZİYLE GÖRÜŞTÜM VE BANA BÜYÜK UMUTLAR VERDİLER BENDE ONLARA GÜVENEREK BUNDAN 4 SENE ÖNCE SAÇ EKİMİ YAPTIRMAYA KARAR VERDİM FİYAt olarakta 5000 dolara anlaştım BANA HER KONUDA SÖZLÜ GARANTİ VERDİLER. BENDE İNANIP YAPTIRDIM SAÇIMIN ARKASINDAN SAÇLARI ALIP ÖNLERE EKTİLER VE ORTALAMA 6000 SAÇ TELİ EKECEKLERİNİ SÖYLEDİLER.BENDE KENDİMİ TAMAMEN ONLARA EMANET ETTİM . OPERASYON B,İTTİ VE BANA 3 AY SONRA SAÇLARIMIN ÇIKACAĞINI SÖYLEDİLER. VE ÜÇ AY SONUNDA KAFAM TAM BİR UZAY KRETERİNE DÖNMÜŞTÜ. CİLDİM İNANILMAZ DEĞİŞMİŞTİ. KAFAMDA KALAN SAÇLAR İSE TEK TEK SAYILACAK DURUMDAYDI.ONLARA GİTTĞİMDE NE YAPACAM BEN BOLE DEDİĞİMDE CİLDİNİZ SAÇ KÖKLERİNİ KABUL ETMEDİ DİE BİR CEVAP VERDİLER .BENDE NE OLACA DEDİĞİMDE YAPACAK BİR ŞEY YOK DEDİLER.BEN DE HAKKIMI MAHKEMEDE ARADIM VE ŞU AN HALA MAHKEMEM DEVAM EDİOYOR.VE ONDAN SONRA BOLE DOLASAMAZDIM SAÇ DİPLERİM REZALET BİR HALDEYDİ SONRA ARKADAŞIMIN BİRİ SAÇ PROTEZ YAPTIRMIŞ. BENDE ONA NERDE YAPTIRDI DİE SORDUM AMA ARKADAŞIMA MÜTHİŞ YAKIŞMIŞTI.
  BENDE ADRESİNİ ALIP FİRMAYLA GÖRÜŞMEYE GİTTİM BENİ GAYET GÜZEL KARŞILADILAR VE BEN ONLARA OLANLAROI AYNI BU ŞELİDE ANLATTIM. GAYET PROFOSYENELCE BANA SAÇ EKİMİNİN NASIL YAPILACAĞINI ANLATTILAR VE BENİM SAÇLARIM SAÇ EKİMİ İÇİMN UYGUN DEĞİLMİŞ .ONDAN SONRA KENDİ SİSTEMLERİNİ ANLATTILAR VE BENİMDE HOŞUMDA GİTTİ EN AZINDA BU PİS GÖRÜNTÜDEN KURTULACAKTIM. O GÜN TASARRIM ALINDI VE BANA 2,5 AY SÜRE SONRA TESLİM ETTİLER SAÇI YERLEŞTİRİP MODELİNİ VERDİKTEN SONRA .ÇIKAN SONUCA AĞLADIM MÜTHİŞ BİR DEĞİŞİME UĞRAMIŞTIM. VE GAYETTE UYGUN BİR FİYATA BU DEĞİŞİM OLDU ŞU AN BEŞ AYDIR KULLANIYORUM VE GAYETTE MEMNUNUM KİMSEDE ANLAYAMIYOR .BUDA BENİ ÇOK MUTLU EDİYOR.
  BUNU BURAYA YAZMA SEBEBİM SAÇ EKİMİ YAPTIRDIĞIM YERE SİTEM OLSUN.
  PROTEZ SİSTEMİN,İ YAPTIRDIĞIM FİRMAYADA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNMAK İÇİNDİ
  FİRMA İSMİNİ BURAYA YAZMADIM BELKİ REKLAM OLUR DİE YAYINLAMAZLAR İSTEYEN ARKADAŞLAR MSN Mİ EKLEYEBİLİRLER
  SAYGILARIMLA
  TARIK
  tarik061961@hotmail.com

 41. Selam size Antalya sideden yazıyorum.
  Burada saç ekimi yaptırdım. tek kelimeyle şunu yazayım bu saç ekimciler kelle avcısı.Neden. olmayacak herşeye olur diyorlar. yahu ben hiç saç ekimi yaptırıpta saçlarına kavuşanı görmedim. bakın bunlar hastanelerle anlaştılar tam bela oldular. yahu kafanızı çalıştırın saç ekimi saçlarımızı yeniden kazandırsa bu sanatçılar gerizekalımı protez saç kullansınlar coşkun sabah bile türkiyeye malolmuş bir sanatçı olarak protez saç kullanıyor. şimdi protez saç yaptıracağım. beni kandıran sitelere beni rezil eden saç ekimcilere lanet olsunn diyorum. başka birşey demiyorum. Kelle avcılarına saç ekimi yaptırmayın.kafamı delik deşik ettikleri gibi üstelik 2000euro gitti.

 42. Arkadaslar yilbasina kadar bende film sitesi yapmak istiyorum, butcem hazir yardimci olurmusunuz.

 43. güzel makale teşekkürler

 44. Selam sayın site yöneticileri, basitce aydınlatmak amaçlanırsa sizin websayfanızı Google aracılığı ile buldum, Ve sitenizi çok hakikaten çok eğitici buldum Buna benzer websayfaların Google aramada daha fazla olması gerekir Eğer izin verirseniz bizimde birkaç adet herkese faydası olabilecek sitemiz bulunmakta Bu yazıyı onaylarsanız bizim websayfamızde aramalarda yukarılara çıkacak ve arama motorları faydali bir websayfasına link paylaşımı yaptığınız için websitenizi yükseltecek Bizi desteklediğiniz için teşekkür ederizOnline Video İzle.

 45. Sevgili okurlar,
  Herkese selam
  Ben bugün protez saç yaptırdım.
  O kadar mutluyum ki internette yazılan saçma sapan yorumlar insanın aklını karıştırıyor.
  Hairlife gerçekten çok profesyonel bir firma, tavsiye ediyorum. Onlara dedim ki bugün internette sizi öveceğim dedim.
  Kamil bey sanırım sözümde durdum.
  Bu mesajı yaymaya çalışacağım.
  Ben çok mutlu oldum herkes olsun. Aynaya baktığımda kendimi tanıyamadım. Saç bir insanın vazgeçilmezi bence.
  Hairlife a tekrar çok ama çok teşekkür ediyorum.
  Protez saç diya arama yaptım karşıma ilk hairlife çıktı, hiç düşünmedim, hemen gittim, haklıymışım, hissettim iyi olduklarını.
  Saygılarımla
  Alican Sakin
  alicansakin@gmail.com

 46. UMUR DEMİRTAŞLAR

  ‘ sene boyunca araştırma yaptım, çok titiz davrandım. internette hemen karşınıza çıkan firmaya gitmeyin. Protez saç merkezlerini ziyaret etseniz zaten hangisi profesyonel hangisi değil anlarsınız. Ben hemen hemen hepsini gezdim, en iyi protez saç yapan duayen Mustafa Kemal abi tam 25 senedir bu meslekte tüm videolarını dinledim. Bugün saçlarımı yaptılrar ve inanılmaz güzel oldu. İnternette yazılan abuk subuk muhabbettelere inanmadım. Saç ekimi yapıp kafamı s.ktiler, bu doktorlarda yalancı olmuş, ama hepsini mahkemeye vereceğim. Şimdi gözümle gördüğüm işlemi yaptırduım. Çok çok çok telekkür ederim. çok sevinçliyim. Teşekkürler Hairlife yönetimi..He bu arada protez saç yapan bir firma var ona düşerseniz yandınız. iki defa üç defa yaptırmak zorunda kalırsınız. hesapta garantili sigortalı koca bir yalannnnn her videoaya da inanmayın…..

Leave a Reply

( Ctrl + Enter )